Festiwal 2013? Przygotowania JUŻ trwają :)

Nie umilkły jeszcze echa VI edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie, a Stowarzyszenie PROGRES, organizator imprezy już czyni przygotowania do edycji AD 2013. Jesteśmy bogatsi o wiele nowych doświadczeń, Waszych uwag i pomysłów. Jesteśmy także mocniejsi, widząc z jakim entuzjazmem przyjęliście tegoroczną edycję. Mamy więc podstawy ku temu, by postawić sobie za szczytny cel zorganizowanie imprezy jeszcze lepszej bo przecież na Festiwalu z muzyką progresywną jakiś progres musi być 😉

 Chcemy by tradycją stało się już rozkładanie imprezy na dwa festiwalowe dni. W Gniewkowie są ku temu znakomite warunki. Przychylne Władze Miasta, zaprzyjaźnione instytucje i firmy pozwalają nam patrzeć w rok 2013 z dozą optymizmu. Coraz większe grona wypróbowanych Przyjaciół dodaje nam otuchy. A wspaniali muzycy, których przecież w naszym kraju mamy bardzo dużo, zasługują na to by mieć swoje doroczne Święto Rocka Progresywnego. Chcemy by odbywało się ono nada w Gniewkowie.

W przyszłym roku planujemy spróbować z terminem sobotnio-niedzielnym. Wydaje się być nam on bardziej fortunny przede wszystkim dla fanów, którzy coraz liczniej zjeżdżają się do Gniewkowa z całej Polski. Już w tym roku chcieliśmy Festiwal zorganizować w pierwszy weekend wakacji, ale konkurować z finałem Mistrzostw Europy w piłce nożnej nie było sensu 😉 Za rok jednak żadnych mistrzostw nie ma, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by przywitać wakacje właśnie w Gniewkowie i to od razu z rockowym przytupem. Pierwszy weekend wakacji w 2013 roku będzie miał miejsce w dniach 29-30 czerwca i póki co jest to nasz pomysł którego staramy się trzymać.

W miarę dopinania budżetu będziemy starali się zaprosić także Gościa Specjalnego zza granicy. Czynimy już starania ku temu i rozmawiamy z zespołem który (mamy taką nadzieję) sprawi Wam dużą frajdę! Jednak promocja naszej rodzimej sceny niezmiennie będzie dla nas najważniejsza. I tu, jak co roku, liczymy także na Waszą pomoc! Nigdy nie zawieliśmy się na Was i jesteśmy przekonani, że przy okazji VII Festiwalu Rocka Progresywnego także nam pomożecie. Zdajemy sobie sprawę, że czasy są trudne, ale mądre przysłowie mówi, że prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie zatem nie wstydzimy się prosić Was o wsparcie. Zwłaszcza, że wszystkie zgromadzone środki idą wyłącznie na szczytny cel promowania polskich, skromnych artystów, którzy przecież nierzadko wydają swoje ostatnie grosze, by tworzyć i nagrywać dla nas swoją muzykę.

Poniżej podajemy dane naszego konta bankowego. Będziemy bardzo zobowiązani za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Tylko Wszyscy razem możemy być silni i możemy udowodnić, pokazać że w Polsce także gra się i słucha muzyki ambitnej, podniesionej (jak mawia nasz dobry Przyjaciel Adam) do rangi sztuki.

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „PROGRES”

ul. Dworcowa 5, 88-140 Gniewkowo

Rachunek: Bank Zachodni WBK. S.A. we Wrocławiu O/Gniewkowo o numerze 44 1090 1069 0000 0001 1639 5343