Festiwal w Gniewkowie ! Odliczamy dni !

Do VIII edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie pozostał już niecały miesiąc. Czas wreszcie ogłosić oficjalny line-up tegorocznej imprezy, która  odbędzie się w dniach 28 – 29 czerwca w Parku Wolności w Gniewkowie. Jak już informowaliśmy wcześniej, w miejsce zespołu Millenium, którego występ z żalem musieliśmy wspólnie z krakowska ekipą odwołać, wystąpi zespół Disperse, który zagra w sobotę. Ponieważ znamy już orientacyjne czasy koncertowych setów, jakie przygotowują poszczególne zespoły, możemy wreszcie podzielić się z Wami niniejszym planem imprezy:

SOBOTA – 28.06.14

12.00 – 15.30 Próby zespołów

16:00 – Rozpoczęcie Festiwalu

16:10 – Koncert zespołu MAZE OF SOUND

18:00 – Koncert zespołu DISPERSE

19:50 – Wręczenie Nagrody im. Roberta ‘RoRo’ Roszaka dla zespołu STATE URGE

20:10 – Koncert zespołu LIZARD

22:10 – spektakl muzyczny PROG KEYBOARDS STORIES przygotowany przez Pawła Penksę

NIEDZIELA – 29.06.14

12:00 – 15:00 Próby zespołów

16:00 – Koncert zespołu LEAFLESS TREE

17:45 – Koncert zespołu SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD

19:15 – Projekcja filmu “Doktor Jimmy” upamiętniającego postać patrona Festiwalu, Tomasza Beksińskiego

20:00 – Koncert Gościa Specjalnego tegorocznej edycji Festiwalu, zespołu COLLAGE

Podczas Festiwalu działać będzie szereg przedsięwzięć wspierających. Przede wszystkim będzie można zaopatrzyć się w książkę autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret Podwójny” w specjalnej, promocyjnej cenie a także w otrzymaną do dystrybucji ciekawie wydaną przez Fundację Beksiński książkę „Tomasz Beksiński 1958-1999” (także będzie na nią promocyjna cena). Udział w kiermaszu płyt cd i vinyl zapowiadają min: LYNX MUSIC, OSKAR CD, PRONET RECORDS a także kilkoro polskich wykonawców, którzy postanowili ustawić swoje sklepiki dla fanów. Od strony technicznej impreza zyska bardzo wiele, ponieważ w tym roku Stowarzyszenie Progres rozpoczęło współpracę z profesjonalną firmą, obsługującą nagłośnienie i światła. Już dziś możemy obiecać, że pod tym względem Festiwal bardzo wiele zyska na jakości! W Parku Wolności działać będzie punkt gastronomiczny, który z pewnością spełni wymagania naszych widzów. Ponadto będzie można skosztować kilka gatunków dobrej kawy i herbaty w specjalnym stanowisku! Na polu namiotowym w nocy z soboty na niedzielę będzie działała ochrona, zatem nasi przyjezdni nie będą musieli martwić się o swoje bezpieczeństwo w nocy.

Zapraszamy serdecznie do Gniewkowa, zarówno w imieniu naszym jak i przede wszystkim tegorocznych zespołów, które z pewnością stworzą niezapomniany spektakl muzyczny, w pierwszy weekend wakacji. Pamiętajcie! 28 i 29 czerwca wszystkie drogi prowadzą do Gniewkowa 😉 Czekamy na Was!

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES