Festiwal przenosi się do Torunia !!!

logo_koszulkowe_plyta_torun_Dzisiejsza informacja z pewnością jest rewolucyjna i troszkę niespodziewana, ale jesteśmy przekonani, że to przełom w dziejach Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Jak wiecie, nasza impreza co roku, pomimo licznych przeciwności parła do przodu i rozwijała się z każdą edycją. Był to dla nas zawsze cel nadrzędny. W myśl zasady „stoisz w miejscu – cofasz się” i w tym roku chcemy zrobić kolejny, tym razem wielki krok ku temu by polski rock progresywny miał należytą promocję. Ponieważ w Gniewkowie niestety, zrobienie kolejnego postępu jest już niemożliwe to chcemy wykorzystać szansę, jaką chcą nam stworzyć Władze Miasta Toruń oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. W związku z tym ogłaszamy oficjalnie, że X Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego odbędzie się właśnie w Toruniu, niezmiennie w dniach 1, 2, 3 lipca. Pozostaje nadal imprezą niekomercyjną i bezpłatną. Ani skład, ani też kolejność koncertów nie ulegną zmianie. Zmieni się tylko miejsce imprezy.

Jesteśmy przekonani, że ten odważny i przemyślany krok wyjdzie z wielką korzyścią zarówno dla muzyki, Artystów, naszych Przyjaciół jacy co roku przyjeżdżali do Gniewkowa, a także dla tych Wszystkich z Was, którym niedogodności logistyczne na miejscu nie pozwalały dotąd uczestniczyć w imprezie. Cieszymy się także, że Festiwal otworzy się dla mieszkańców Miasta Toruń a także turystów, jakich przecież w tym mieście nigdy nie brakuje. A sama muzyka progresywna z pewnością przepięknie wpisze się w historyczny, malowniczy krajobraz nowego miejsca.

Toruń to miejsce gościnne w którym bez problemów znajdziecie noclegi oraz obsługę gastronomiczną. To także miasto pełne wspaniałych zabytków i wielu innych atrakcji, które zapewne staną się dla Was dodatkowym bodźcem do przyjazdu na Festiwal. Od dotychczasowego miejsca dzieli je ledwie kilka kilometrów co zapewne ucieszy także naszych licznych Przyjaciół z samego Gniewkowa i wciąż pozwoli im cieszyć się tą wyjątkową muzyką i festiwalową atmosferą. Wiemy, że dla wielu z Was Park Wolności stał się miejsce magicznym i kultowym. Dla nas także! Łączą i zawsze będą z nim łączyć nas miliony wspomnień oraz fakt, że to właśnie tam powstała ta niezwykła, rodzinna atmosfera, jakże przecież barwna wizytówka Festiwalu. Atmosferę tworzą ludzie! Liczymy zatem na Was także w nowym miejscu. W Toruniu razem także stworzymy coś magicznego i niepowtarzalnego dając w ten sposób do zrozumienia Władzom Miasta, że dobrze zrobili przyjmując nas w swoje progi!

Jednocześnie pragniemy podziękować mieszkańcom Gniewkowa, oraz wszystkim osobom które nas wspierały przez ostatnie dziewięć lat w tym malowniczym kujawskim miasteczku. Było takich osób wiele: sponsorzy, partnerzy i wolontariusze dostrzegający potencjał imprezy. Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami, bo wciąż Was potrzebujemy i nadal dostrzegamy wasze miejsce przy nas.

Niebawem kolejne informacje odnośnie nowego miejsca, z propozycjami logistycznymi dla przyjezdnych włącznie.

Zarząd S.I.N. PROGRES

baner_facebook_tylko_torun