Festiwal zbliża się wielkimi krokami!

Do Festiwalu pozostały już niespełna dwa tygodnie. Czas więc na informacje organizacyjne. Choć koncerty rozpoczynają się wczesnym popołudniem, to jednak impreza tak naprawdę rozpoczynać się będzie już koło południa. Wtedy to otwarta zostanie wystawa zdjęć Rafała Klęka, którą zatytułowaliśmy „Zajawkowo”. Wystawa będzie miała miejsce w Auli Muzeum Etnograficznego, a więc dokładnie w tym samym pomieszczeniu, w którym rok temu miało miejsce spotkanie autorskie z Panem W. Weissem. Z tej okazji wydany zostanie mini-album pamiątkowy, który trafi do 200 pierwszych osób, odwiedzających wystawę. Warto więc wcześniej pojawić się w Amfiteatrze. Zwłaszcza, że wystawa będzie otwarta tylko do godz. 17.00. Również od południa działać będzie Strefa firmy GMG Sport, w której najmłodsi festiwalowicze znajdą mnóstwo dziecięcych atrakcji. Punkty gastronomiczne także zapowiadają wcześniejsze otwarcie, co może być ważną informacją zwłaszcza dla osób przyjezdnych.


Sobotnia część festiwalowa rozpocznie się około godziny 15.30. Tego dnia wystąpią kolejno: ALHENA, ANAMOR, AYDEN, WALFAD, VOTUM. Po sobotniej części festiwalu, w Klubie Muzycznym Dwa Światy przy ul. Ducha Świętego odbędzie się After Party z kilkoma niepsodziankami. W niedzielę koncerty rozpoczną się o godz. 16.00. Zagrają kolejno: BEYOND THE EVENT HORIZON, HELLHAVEN, STARSABOUT oraz LEBOWSKI. Wręczymy także tradycyjną Nagrodę im. Roberta 'RoRo’ Roszaka, którą w tym roku odbiorą muzycy zespołu YESTERNIGHT. Imprezie towarzyszyć będą kiermasze muzyczne, oraz eventy przygotowane przez Partnerów naszej imprezy.
Jak w ubiegłym roku, także i w tym zadbamy o to by nasi festiwalowi Goście mieli jak największy komfort. Na koronie amfiteatru pojawi się więc stoisko gastronomiczne firmy FORT IV, która słynie między innymi ze znakomitych potraw z grilla. Klub DWA ŚWIATY zadba o napoje chłodzące, tradycyjnie pojawi się także kultowe już stoisko z kawą i herbatą.
Bardzo ważną częścią festiwalu, od kilku lat, jest stoisko S.I.N. PROGRES, w którym w formie cegiełek będzie można zdobyć kolorowe, festiwalowe koszulki oraz nowość – Program Festwialowy, który jednak (uwaga!) będzie miał limitowaną ilość. Tradycyjnie działać też będzie loteria fantowa, w której będzie można wylosować atrakcyjne nagrody. Kolejną niespodzianką gastronomiczną będą Food-Trucki, które będą działały w Parku obok wejścia na teren amfiteatru. Ich oferta będzie dość szeroka, w związku z czym każdy znajdzie coś dla swojego podniebienia.
Poniżej mapka sytuacyjna, na której nanieśliśmy większość festiwalowych szczegółów. Nic tylko spotkać się w Toruniu w dniach 7 i 8 lipca 🙂