Jest ciężko ale nie poddajemy się!!!

Dzisiejszy poranek miał odpowiedzieć na wiele pytań. Jako Stowarzyszenie jak co roku spodziewaliśmy się zastrzyku pieniędzy z lokalnego budżetu, konkretnie z Urzędu Marszałkowskiego który dotąd był Patronem Honorowym Festiwalu w Gniewkowie. Pieniędzy, które zawsze bardzo wspomagały budżet naszego skromnego Festiwalu. Niestety! Tym razem rock progresywny poniósł na tym polu porażkę. Nie dostaliśmy ani grosza… Nigdy nie liczyliśmy na kokosy. Ci z Was, którzy bywali w Gniewkowie doskonale wiedzą, że sukcesem naszego Festiwalu nigdy nie było potężne wsparcie finansowe i budżet liczony w setkach tysięcy złotych. Sukcesem była przede wszystkim dobra organizacja imprezy i liczony po kilka razy każdy grosz.
Członkowie Stowarzyszenia PROGRES to grupa ludzi, którzy się nigdy nie poddają. Nie mamy w zamiarze płakać w rękaw i dołożymy i tym razem wszelkich starań – ba nawet staniemy na głowie, by VII Festiwal Rocka Progresywnego okazał sie być szczęśliwą siódemką w historii. Mamy bowiem wokół jeszcze kilka życzliwych osób do których udamy się o wsparcie.
Wsparcie od Was jest także nam w dniu próby bardzo potrzebne. Nigdy o nie szczególnie nie zabiegaliśmy zdając sobie sprawę, jak ciężkie są czasy. Między innymi dlatego właśnie Festiwal zawsze był imprezą nie biletowaną, darmową, ogólno dostępną dla Wszystkich. Gromadził pod sceną fanów gatunku z całej Polski a nawet spoza naszego kraju, ludzi działających w branży muzycznej, muzyków polskich zespołów oraz ciekawskich mieszkańców okolicy. Naszym priorytetem zawsze była niezależność, stąd też nazwa Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych.
Zawsze każdemu było ciężko (taki kraj) a mimo to wspieraliście nas – każdy w taki sposób jaki mógł. W tym roku będzie to wsparcie dla nas niezwykle ważne i istotne. Dlatego raz jeszcze prosimy o podanie nam pomocnej dłoni, oczywiście jeśli tylko nie sprawi Wam to kłopotu. Każda pomoc będzie na wagę złota! Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy że uda się wszystko poskładać tak, aby impreza doszła do skutku w formule dwu-dniowej, jaką stosowaliśmy przez ostatnie dwa lata, i chcemy ją kontynuować jako sprawdzoną i należną Wam – oddanym fanom dobrej muzyki. Jesteśmy po słowie z kilkoma wspaniałymi zespołami, które uświetnią tegoroczną, VII edycję Festiwalu. W tym roku nie będzie zespołu zza granicy. To będzie święto Polskiej Sceny Rocka Progresywnego, na którym wszyscy spotkamy się. My, by podziękować Wam, że z nami jesteście i nas wspieracie, a Wy, by poczuć się w Gniewkowie jak w Progresywnym, prawdziwie siódmym niebie! Wspierajcie nas! Odwdzięczymy się Wam w należyty sposób, w małym, kujawskim Gniewkowie!!!

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES

Poniżej podajemy dane oraz numer naszego rachunku bankowego na który można wpłacać dowolne środki. Za każdą pomoc z góry dziękujemy!

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „PROGRES”
Siedziba: ul. Dworcowa 5, 88-140 GniewkowoRachunek: Bank Zachodni WBK S.A. we Wrocławiu O/Gniewkowo o numerze 44 1090 1069 0000 0001 1639 5343.

Wszelkie informacje o statucie Stowarzyszenia pod linkiem:

http://www.sinprogres.pl/o-stowarzyszeniu/podstawowe-informacje/