Karnataka Gościem Specjalnym w Gniewkowie!

Karnataka_banner

Czas na naszą jubileuszową niespodziankę, związaną z Gościem Specjalnym z zagranicy. Obiecaliśmy Wam, że będzie to wielkie wydarzenie i słowa dotrzymujemy! Jest nam niezmiernie miło poinformować Was o tym, że X Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego uświetni swym pierwszym występem w Polsce brytyjska formacja Karnataka!

Karnataka została założona w 1997 roku w sercu Walii, w miejscowości Swansea przez dwóch muzyków: Iana Jonesa i Jonathana Edwardsa oraz wokalistkę Rachel Jones. Przez następne lata swego istnienia kilka razy zmieniła swój skład, ale za każdym razem nie zmieniło się jedno. Ian Jones występował w każdym składzie zespołu. Muzyka zespołu oscyluje wokół klasycznych brzmień rocka progresywnego, popartych elementami muzyki folkowej i art-rockowej. Dziś zespół Karnataka to formacja uznana na całym świecie. Ostatni album tego zespołu, zatytułowany „Secrets Of Angels” odniósł ogromy sukces, zbierając kilka ważnych nagród. Wygrali w dwóch kategoriach: „Najlepszy Album” oraz „Najlepsza piosenka” w słynnym plebiscycie Classic Rock Society Awards. Zostali także nominowani w kategoriach: „Najlepszy Zespół” oraz „Najlepszy Żeński Wokal”.

KarnatakaZespół Karnataka przyjedzie do Polski po raz pierwszy! Wystąpią w składzie:

Ian Jones – gitara basowa, gitara akustyczna

Enrico Pinna – gitary

Hayley Griffiths – wokal

Cagri Tozluoglu – instrumenty klawiszowe

Jimmy Pallagrosi – perkusja

Niebawem więcej szczegółów odnośnie naszej imprezy. mamy nadzieję, że dzisiejsza informacja zachęci Was do przybycia na Festiwal do Gniewkowa w dniach 1, 2, 3 lipca.