Nagroda im. Roberta 'Ro-Ro’ Roszaka 2015. Znamy Finalistów!

Nagroda_Ro_Ro_2015_500pxNagroda im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka to wyróżnienie przyznawane przez Członków Stowarzyszenia „PROGRES” za najlepsze wydawnictwo muzyczne za dany rok. Na wyróżnienie mogą liczyć polskie zespoły muzyczne z gatunku rocka progresywnego. Ogłoszenie laureata odbywać się będzie zawsze w marcu każdego roku, w rocznicę powstania stowarzyszenia. Wyróżnieniu patronuje  postać niezapomnianego Roberta Roszaka, członka stowarzyszenia, który tak przedwcześnie nas opuścił. Robert był dziennikarzem muzycznym, organizatorem wielu koncertów, no i przede wszystkim wielkim miłośnikiem i propagatorem rocka progresywnego.

Konkurs ma dwie fazy. W pierwszej jego części, spośród wszystkich polskich wydawnictw członkowie Stowarzyszenia wskazują po pięć pozycji. Do finału zakwalifikowanych zostaje pięć albumów, które zdobyły największą liczbę głosów. W drugie, finałowej fazie, każdy z członków Stowarzyszenia wybiera jedną pozycję. Analogicznie, konkurs wygrywa płyta, która zdobyła największa liczbę głosów.

W tym roku po pierwszej części głosowania, w której wzięły wszystkie wydawnictwa z kanonów polskiego rocka progresywnego, wydane w 2014 roku do finału zakwalifikowano pięć wydawnictw. Są nimi w uczciwej kolejności alfabetycznej:

JERZY ANTCZAK – Ego, Georgius

LUNATIC SOUL – Walking On A Flashlight Beams

MAZE OF SOUND – Sunray

MILLENIUM – In Search Of The Perfect Melody

THE WHITE KITES – Missing

Druga faza wyłoni laureata Nagrody im. Roberta „Ro-Ro” Roszaka. Wyniki zostaną ogłoszone 11 marca.