NAGRODA IM. ROBERTA ‚RORO’ ROSZAKA – 11. EDYCJA DLA WYDAWNICTWA PN. LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE 2021

Dzień 11 marca to data powołania do życia Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES, które w tym roku obchodzi swoje 11 Urodziny. Co roku, tego właśnie dnia ogłaszamy wyniki kolejnych edycji naszego wewnętrznego plebiscytu pn. „Nagroda im. Roberta RORO Roszaka”.
W tym roku przypada także 11. Edycja Nagrody. Zdobywa ją album wydany w 2021 roku pn. Light Entanglement Machine – 2021. Jego pomysłodawcą i kompozytorem utworów, które ukazały się na wydanej właśnie przez Lynx Music płycie, jest Przemysław Piekarz. Zawodowo zajmuje się fizyką, a w latach 2007-2011 – występując pod pseudonimem Ijon – był klawiszowcem w zespole Hipgnosis. W nagraniach, oprócz samego pomysłodawcy i kompozytora, obsługującego syntezatory Przemysława Piekarza, wzięli udział m.in. Grzegorz Bauer (perkusja), Krzysztof Wyrwa (gitara Warr), Bartłomiej Bochniak (bas), Wojciech Bochniak (elektryczna i klasyczna gitara), Filip Wyrwa (gitary) i Joanna Hebda (skrzypce). Pamiątkową statuetkę planujemy wręczyć laureatom tradycyjnie podczas Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego – jego 16. Edycji, który w tym roku mamy nadzieję odbędzie się w dniach 2-3 lipca w Gniewkowie i Toruniu.
Finalistami Plebiscytu w tej edycji byli także (w kolejności alfabetycznej): AMAROK – HERO (Amarok) GALLILEOUS – FOSFOROS (Gallileous) LESS IS LESSIE – THE ESCAPE PLAN (Less is Lessie) PALE MANNEQUIN – COLOURS OF CONTINUITY (Pale Mannequin) YENISEI – REFLECTIONS (Yenisei). Wszystkim zespołom, zarówno z puli finałowej, jak i pozostałym autorom polskich płyt wydanych w 2021 roku serdecznie gratulujemy świetnych wydawnictw.