Nagroda im. Roberta 'RoRo’ Roszaka – album roku 2018

Jak co roku Członkowie Stowarzyszenia PROGRES wybierają najlepszy album długogrający, z gatunku Rocka Progresywnego, nagrany przez polskiego wykonawcę. Tym razem w puli kandydatów znajdują się płyty wydane w roku 2018. Plebiscyt ten wieńczy wręczenie w formie pamiątkowej statuetki Nagrody im. Roberta „RoRo” Roszaka. Ma to miejsce podczas kolejnych edycji naszego Festiwalu. W dotychczasowej historii Nagrodę wręczono już siedmiokrotnie. Laureatami Plebiscytu byli kolejno:  HIPGNOSIS, RETROSPECTIVE, STATE URGE, MAZE OF SOUND, RIVERSIDE, LOVE DE VICE oraz YESTERNIGHT.

Konkurs ma dwie fazy. Pierwsza z nich która właśnie się zakończyła, ma na celu wybranie pięciu finalistów, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca Plebiscytu. Jak co roku lista wydawnictw była bardzo długa, a walka o zakwalifikowanie się do finału bardzo zacięta. Tym razem  do finału zakwalifikowały się następujące wydawnictwa:

Anamor – Za witrażem

Art of Illusion – Cold War Of Solipsism

Katedra – Człowiek za dużo myślący

Lizard – Half-Live

Riverside – Wasteland

Laureata tegorocznego Plebiscytu im. Roberta „RoRo” Roszaka poznamy w kolejną, ósmą już rocznicę powstania Stowarzyszenia PROGRES – a więc dnia 11 marca 2019.