Ogłaszamy skład Festiwalu w Gniewkowie

IX_Festiwal_logoNadszedł wreszcie czas na to by ogłosić skład tegorocznego IX Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie. Po burzliwych i dość długich naradach, stosownie do środków jakimi Stowarzyszenie dysponuje, do udziału w tegorocznej imprezie, która odbędzie się w dniach 4 – 5 lipca zaproszonych zostało sześciu wykonawców reprezentujących naszą scenę oraz gość specjalny z Niemiec. Polscy przedstawiciele to: Appleseed, Art Of Illusion, Bartosz Ogrodowicz, Millenium, Thesis oraz The White Kites. Gościem specjalnym w tym roku będzie ceniona w naszym kraju, niemiecka formacja Argos.

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES pragnie serdecznie podziękować także wszystkim zespołom, które zgłosiły się w tym roku na Festiwal a nie będzie im dane wystąpić. Niestety możliwości imprezy mają swoje granice, choć bardzo się staramy by rok rocznie nasz Festiwal miał coraz większy rozmach. Nie inaczej będzie w tym roku. Jednocześnie informujemy, że wszystkie tegoroczne zgłoszenia przechodzą na następny rok i o żadnym z zespołów nie zamierzamy zapomnieć.

Tegorocznej imprezie tradycyjnie towarzyszyć będą liczne przedsięwzięcia wspierające. Tradycyjnie wręczymy Nagrodę im. Roberta RoRo Roszaka. W tym roku laureatem, o czym informowaliśmy wcześniej, został zespół Maze Of Sound. Postaramy się godnie upamiętnić postać patrona Festiwalu, Tomasza Beksińskiego. Festiwalowi towarzyszyć będą tradycyjnie kiermasze płyt oraz inne przedsięwzięcia, o których będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie dziękujemy także za wszystkie gesty ludzi dobrej woli, którym Festiwal w Gniewkowie jest bardzo bliski. Każdy Wasz gest jest na wagę złota i przybliża imprezę do końcowego sukcesu.

Zapraszamy zatem do Gniewkowa, do Parku Wolności 4 i 5 lipca na IX Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Dobrej zabawy i strawy duchowej z pewnością nie zabraknie!

Zarząd Stowarzyszenia PROGRES

Baner_oficjalny