Osada Vida zagra na Festiwalu w Gniewkowie!

IX_Festiwal_logoMamy jeszcze jedną, znakomitą wiadomość dla Wszystkich osób które zamierzają wybrać się na Festiwal do Gniewkowa. Do festiwalowego składu dołącza jeszcze jeden znakomity i bardzo ceniony zespół Osada Vida! Jesteśmy przekonani, że występ śląskiej formacji będzie kolejną atrakcją, która z pewnością zachęci Was do przyjazdu do Gniewkowa w dniach 4 i 5 lipca.

Zespołu Osada Vida przedstawiać bliżej nikomu nie potrzeba. To od lat czołowa formacja polskiej sceny rocka progresywnego, mająca na swym koncie kilka bardzo dobrze przyjętych płyt, w tym ostatnio wydaną „The After – Effect”, ukazującą nieco przebudowane, nowe oblicze zespołu z Piekar Śląskich.

Już niebawem ogłosimy dokładny line-up imprezy, z podziałem na dwa festiwalowe dni. Przypominamy że podczas IX Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie obok Osada Vida wystąpią: gość specjalny z Niemiec – zespół Argos, oraz polskie czołowe zespoły: Millenium, The White Kites, Appleseed, Thesis, Art Of Illusion a także Bartosz Ogrodowicz w swym solowym występie. Imprezie towarzyszyć będą liczne przedsięwzięcia wspierające. Będzie specjalny blok poświęcony osobie Patrona Festiwalu w Gniewkowie – Tomasza Beksińskiego. Zostanie także wręczona Nagroda im. Roberta Ro-Ro Roszaka, którą w tym roku odbierze zespół Maze Of Sound. W Parku Wolności będą działać liczne kiermasze płytowe i książkowe. Organizatorzy nie zapominają także o cateringu i innych ważnych sprawach tego typu. Najważniejszym jednak elementem tego weekendu będzie wspaniała, rodzinna atmosfera jaką co roku tworzą muzycy i widzowie, oraz strawa duchowa która podkreśli wyjątkowość polskiej sceny rocka progresywnego.

Zapraszamy do Gniewkowa w dniach 4 – 5 lipca!

Baner_oficjalny