Ostatnia prosta do Festiwalu! Garść informacji ogólnych.

Do Festiwalu pozostał ledwie tydzień z niewielkim okładem. Można zatem powiedzieć, że to już ostatnia prosta. Ale wciąż dużo dzieje się, co chodzi o tegoroczny kształt imprezy. Odbędzie się ona, jak w poprzednich latach, w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu, w dniach 6 – 7 lipca. Podczas Festiwalu wystąpi aż 10 wykonawców, podzielonych na dwa popołudnia/wieczory. Koncerty każdego dnia rozpoczną się po 15.30, ale już wcześniej warto zawitać do Amfiteatru, gdzie właściwie od południa działać będzie catering, grill oraz food-truck a także stanowisko z napojami. To ważna informacja dla osób przyjezdnych. Obok części gastronomicznej będzie miało miejsce szereg przedsięwzięć wspierających.

Tradycyjnie, jak co roku, działać będzie namiot Stowarzyszenia PROGRES, gdzie będzie miała miejsce loteria fantowa. Cegiełkami będą więc koszulki t-shirt, z nowym nadrukiem, programy festiwalowe z wyczerpującymi informacjami o wykonawcach i nie tylko, bo będzie też można wylosować mnóstwo bardzo ciekawych fantów. Zysk z loterii wspomoże budżet festiwalu, który zawsze domyka się dzięki pomocy ludzi dobrej woli, uczestników cegiełko – loterii i prywatnych darczyńców. Tradycyjnie działać będą stanowiska z wydawnictwami muzycznymi (min. OSKAR CD oraz LYNX MUSIC) oraz Toruńska Giełda Winylowa, z ogromną ofertą płyt winylowych. Nowością będzie namiastka Warsztatów Muzycznych, jakie marzą się nam od lat. W tym roku uda się je wreszcie zorganizować, dzięki udziałowi w przedsięwzięciu Sklepu Muzycznego MUSIC HOUSE. Dzięki temu, każdy będzie mógł spróbować zagrać na gitarze elektrycznej! Postaramy się także zadbać o najmłodszych gości festiwalu. Zorganizowany zostanie dla nich konkurs plastyczny. Warto więc wybrać się do Amfiteatru całą rodziną!

Podczas Festiwalu wręczymy Nagrodę im. Roberta RORO Roszaka, oraz ogłosimy wyniki konkursu fotograficznego „Progowa Zajawka”, nad którym czuwa Patron, niezapomniany fotograf, Rafał Klęk. Ogłoszony zostanie także nowy konkurs foto, pod tą egidą, co zapewne zachęci amatorów fotografii, do uwiecznienia festiwalowych emocji na zdjęciach.

W piątkowy wieczór, a także w sobotę po koncertach zapraszamy na specjalne PARTY do Klubu Muzycznego DWA ŚWIATY (ul. Ducha Świętego), gdzie rządzić będzie muzyka z lat 80-tych, między innymi prezentowana przed laty w kultowych audycjach radiowych, przez Patrona Festiwalu – Tomasza Beksińskiego.

Postaramy się, by tegoroczna impreza sprostała gustom jak największej liczby odwiedzających. Znakomitej atmosfery i świetnej muzyki z całą pewnością nie zabraknie!

Rozkład festiwalu:

Piątek 5 lipca

„BEFORE PARTY” W KLUBIE „DWA ŚWIATY”

Sobota 6 lipca

15.30 – ROZPOCZĘCIE FESTIWALU
15.40 – koncert zespołu TENSION ZERO
16.50 – koncert zespołu LESS IS LESSIE
18.20 – koncert zespołu SMASH THE CRASH
19.40 – koncert zespołu AMAROK
21.00 – koncert zespołu TIDES FROM NEBULA

Na miejscu:
– Cegiełko – loteria fantowa
– Kiermasze muzyczne
– Toruńska Giełda Vinylowa
– Eventy Partnerów Festiwalu
– Mała Gastronomia

PO KONCERTACH „AFTER PARTY” W KLUBIE „DWA ŚWIATY”

Niedziela 7 lipca

15.30 – ROZPOCZĘCIE II DNIA FESTIWALU
15.40 – koncert zespołu LET SEE THIN
16.50 – koncert zespołu CEREUS
18.20 – koncert zespołu FRONTAL CORTEX
19.00 – koncert zespołu T.R.K.PROJECT
20.30 – koncert zespołu BELIEVE – 15.LECIE

Na miejscu:
– Cegiełko – loteria fantowa
– Kiermasze muzyczne
– Toruńska Giełda Vinylowa
– Eventy Partnerów Festiwalu
– Mała Gastronomia
– Wręczenie Nagrody im. Roberta ‘RoRo’ Roszaka
– Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Progowa Zajawka”

UWAGA WAŻNE !!!

Poniżej mapka obiektu, z rozmieszczeniem poszczególnych punktów i stanowisk. W związku z rewitalizacją parku przy wejściu głównym do Muzeum Etnograficznego, informujemy, że jedynym wejściem na teren amfiteatru, będzie brama usytuowana przy ulicy Uniwersyteckiej! To bardzo ważna informacja, którą koniecznie trzeba zapamiętać. Informujemy także, że nie będzie możliwości wjazdu na teren Muzeum samochodów prywatnych. Prosimy o stosowanie się do tej zasady, która ma za zadanie usprawnić płynność działań organizatorów oraz artystów.