WIELKIE PODZIĘKOWANIA PO FESTIWALU!

Przez cały rok odliczamy miesiące, dni, a później godziny, do kolejnej edycji festiwalu. Te dwa festiwalowe dni, podczas których możemy Was przywitać, a następnie przeżywać z Wami występy kolejnych zespołów, integrować się z Wami wszystkimi, zacieśniać przyjaźnie i wspólnie przeżywać święto polskiej sceny rocka progresywnego, są dla nas wisienką na torcie, po długich przygotowaniach. Po każdym festiwalu przychodzi czas podsumowań, ale także i wspomnień w postaci tysięcy zdjęć, Waszych wpisów, uwag do których co roku podchodzimy bardzo poważnie. Nie ukrywamy także, że już powoli myślimy o kolejnej, 13. edycji festiwalu, bowiem prace nad imprezą trwają w naszym przypadku zawsze przez cały rok.
Dziś chcemy Wam serdecznie podziękować za stworzenie absolutnie wyjątkowej oraz jedynej w swoim rodzaju atmosfery, jaka w dniach 7-8 lipca zapanowała w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Mówi się, że atmosferę tworzą ludzie… W takim razie, wyjątkową atmosferę tworzą Wyjątkowi Ludzie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że jako Stowarzyszenie PROGRES możemy mieć mnóstwo wspaniałych przyjaciół, którzy są z nami na dobre i na złe, wspierają naszą ideę zarówno materialnie jak i w sposób duchowy, zapraszają na festiwal swoich znajomych, oraz identyfikują się z nami przez cały rok!

Osobne podziękowania należą się naszym tegorocznym wykonawcom. Cała dziewiątka, a więc (w kolejności występów): Alhena, Anamor, Ayden, Walfad, Votum, Beyond The Event Horizon, HellHaven, Starsabout oraz Lebowski zagrały cudowne koncerty, które na długo zapadną w pamięci nas wszystkich. Dziękujemy Wam drodzy muzycy za świetną współpracę techniczną, za „wymiany sprzętowe”, dzięki którym wszystko przebiegało bardzo płynnie, oraz za miłe słowa pod adresem naszej idei i działalności. Naładowaliście nasze baterie na kolejny rok przygotowań do 13. edycji festiwalu 🙂

Najważniejsi od strony technicznej, najbardziej „widoczni i słyszalni” – nasza wspaniała toruńska ekipa techniczna ProArt z Maćkiem Szmelcem na czele. Stworzyliście podwaliny do całego misterium, za co serdecznie Wam dziękujemy. Pełen profesjonalizm, dbałość o szczegóły, świetny kontakt… Po prostu majstersztyk z Waszej strony!

Oczywiście, nasza impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli, patronów honorowych, partnerów medialnych i technicznych. Dlatego też pragniemy wymienić w tym miejscu wszystkie instytucje i firmy które wsparły organizację 12. Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski oraz Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Piotr Całbecki. Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Torunia oraz Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Sponsorzy i Partnerzy Główni:

ITI Gniewkowo (http://iti-poland.com.pl) – firma zajmująca się produkcją i dystrybucją modyfikowanych regranulatów tworzyw sztucznych oraz compound.

GMG – Sport (http://gmg-sport.com.pl) – producent odzieży i sprzętu sportowego oraz pomocy dydaktycznych.

Emtor (http://www.emtor.pl/) – toruńska firma zajmująca się produkcją oraz serwisowaniem wózków widłowych oraz urządzeń do składowania towarów.

Ekoterma (http://eko-terma.pl) – firma z siedzibą w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą, specjalizująca się w usługach związanych z ekologicznymi instalacjami grzewczymi, klimatyzacyjnymi oraz sanitarnymi.

JSystems (http://jsystems.pl) – warszawska firma zajmująca się koordynacją szkoleń oraz wynajmem sal szkoleniowych.

Water Concept (http://waterconcept.pl/) – firma z Leszna – nowoczesne spojrzenie na światło i multimedia z wykorzystaniam wody

Robimy Nadruki PL (http://robimynadruki.pl) – bydgoska firma specjalizująca się w nadrukach na koszulkach t-shirt metodą sitodruku

Fort IV (http://fort.torun.pl) – Przedsiębiorstwo Turystyczno – Gastronomiczne z siedzibą w Toruniu.

Print Extra (http://printextra.pl/) – nowoczesna drukarnia offsetowa i cyfrowa oraz Studio Graficzne „Red Melon” z Łodzi

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu (http://etnomuzeum.pl/) – gospodarz imprezy. Serdeczne podziękowania dla wspaniałej Załogi muzeum!

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta (https://www.torun.pl/pl/tcm-biuro-torunskiego-centrum-miasta)

WC Serwis oddział Inowrocław (http://wcserwis.pl) – mobilne toalety – serwis i wynajem

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu (http://mpo.torun.pl)

Klub Muzyczny Dwa Światy (https://www.facebook.com/DwaSwiatyKLUB/)

Air Fox (http://airfox.pl) – filmowanie z powietrza

Kujawsko – Pomorska Organizacja Turystyczna (http://k-pot.pl)

Dziękujemy wszystkim patronom medialnym, których logotypy z dostępem do witryn www znajdziecie Państwo po prawej stronie panelu naszej strony internetowej. Dziękujemy fotografom oraz operatorom kamer, którzy z czystej pasji co roku robią dla nas tysiące wspaniałych zdjęć oraz pamiątkowe filmy. Kłaniamy się także, wszystkim osobom, zaangażowanym przy obsłudze stoisk gastronomicznych, naszej wypróbowanej od lat ochronie, wyrozumiałym strażnikom miejskim i policjantom pełniącym służbę podczas imprezy oraz wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu byli zaangażowani w organizację festiwalowego przedsięwzięcia.

DZIĘKUJEMY WAM!!!

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES