Zapraszamy na Festiwal! 8 – 9 Lipca tuż tuż!!!

18120376_10206268364986860_895496554_oPrzypominamy że w dniach 8 i 9 lipca w Toruniu, w Amfiteatrze przy Muzeum Etnograficznym (Wały Generała Władysława Sikorskiego 19) odbędzie się już po raz 11 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES. W tym roku program imprezy jest bardzo bogaty, w związku z czym chcemy raz jeszcze przybliżyć Wszystkim festiwalowe szczegóły.

Przedsięwzięcia wspierające będą się rozpoczynały każdego dnia około godz. 13.00. Wtedy to rozpocznie swoją działalność figloraj skierowany do najmłodszych. Będzie to znakomita okazja by przyjść na Festiwal całą rodziną, tym bardziej że i dla nieco starszych będą atrakcje, tyle że sportowe. Tę część imprezy przygotowuje dla Państwa

GMG_zabawa

firma GMG-Sport, specjalizująca się w produkcji strojów sportowych, sprzętu sportowego oraz dydaktycznego. Na miejscu przez cały czas działać będzie gastronomia. Będzie prawdziwa kuchnia polowa, słodycze dla najmłodszych, stanowisko z różnymi gatunkami kaw i herbat oraz stanowisko z zimnymi napojami. Działać też będzie wystawa prac Małgorzaty Dziekan, zafascynowanej osobą Tomasza Beksińskiego – patrona Festiwalu.

W sobotę koncerty rozpoczną się od godz. 16.00. Na scenie zaprezentują się kolejno: HERE ON EARTH, HALUCYNACJE, BACKWARD RUNNERS, EDDIE MULDER oraz na finał Gość Specjalny: FLAMBOROUGH HEAD. Równocześnie nadal (do około 19.00) działać będzie figloraj dla dzieci, a na koronie Amfitetru działać będą kiermasze płytowe oraz loteria fantowa wspierająca budżet Festiwalu. Tuż przed koncertem holenderskiej formacji nastąpi także wręczenie tradycyjnej Nagrody im. Roberta RoRo Roszaka którą w tym roku odbierze formacja LOVE DE VICE. W sobotni wieczór planowany koniec koncertów powinien mieć miejsce około godz. 23.00 Ale to nie będzie koniec! Wówczas bowiem zapraszamy Wszystkich na tradycyjne After-Party jakie odbędzie się w Klubie Muzycznym NRD przy ul. Browarnej 6 (okolice Rynku Nowomiejskiego).

Plakat_11_Festiwal_R_Progresywnego

Niedzielną część Festiwalu rozpoczną znów zabawy sportowo – rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Około godz. 13.30 w Auli Muzeum Etnograficznego odbędzie się spotkanie autorskie z WIESŁAWEM WEISEM, autorem monografii „Tomek Beksiński. Portret Prawdziwy”. Pan Wiesław jest min. Redaktorem Naczelnym miesięcznika „Teraz Rock” (wcześniej „Tylko Rock”) a także autorem innych ciekawych publikacji odnoszących się do muzyki rockowej.

Na koronie Amfiteatru znów odbywać się będą kiermasze muzyczne, loteria fantowa. Działać będą także punkty gastronomiczne oraz wystawa prac Małgorzaty Dziekan. Koncerty znów rozpoczną się około godz. 16.00. Wystąpią kolejno: ANIMATE, YESTERNIGHT, GRENDEL oraz na finał ART OF ILLUSION. Planowane zakończenie Festiwalu to godz. 22.30.

Przypominamy że Festiwal jest imprezą darmową, mającą na celu popularyzację muzyki progresywnej. Odbywa się Pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia, i współfinansowany jest ze środków zarówno Województwa Kujawsko – Pomorskiego jak i Miasta Torunia. Nie można tu zapomnieć o sponsorach: ITI Gniewkowo, GMG – Sport, Water Concept, oraz Oskar CD a także o wielu ludziach dobrej woli, którzy co roku wspierają nasze przedsięwzięcie.

Jesteśmy przekonani że tegoroczna impreza sprosta wymaganiom fanów muzyki progrockowej, a dla mieszkańców Torunia i okolic, oraz turystów a także przypadkowych gości będzie okazją do miłego spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

ZAPRASZAMY DO TORUNIA

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES.