ANIMATE

„Zespół pochodzi z Będzina i w jego skąd wchodzi czterech ludzi, dla których muzyka to odskocznia od dnia codziennego: Przemek Skrzypiec (bas, sample, elektronika), Marcin Trela (gitara) Marcin Lipski (bębny) oraz Janusz Rymar (wokal). Animate zawsze szedł własnymi drogami i nie zważał na trendy i muzyczną modę, nigdy też nie był zachłanny na podboje muzycznego rynku za wszelką cenę dlatego muzyka jest organiczna, płynie z wnętrza, muzycznych inspiracji całej czwórki a zespół z tą samą przyjemnością gra ją już kilkanaście lat.
Muzyka ANIMATE to połączenie współczesnego melodyjnego mocnego rocka z wieloma dodatkami, pomysłami i aranżacjami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej. W muzyce znajdziecie wiele eksperymentów brzmieniowych, melodii oraz sporo klimatycznych zwrotów akcji oscylujących wokół mocnego rocka i progmetalu. Mocne gitarowe brzmienia są wspomagane brzmieniami syntezatorowymi z naciskiem na sekcyjne granie. W 2021r zespół wydął długo grającą płytę „Infinite Imaginations” która zdobyła szerokie uznanie i znakomite recenzje w kraju i za granicą”.
ANIMATE – Infinite Imaginations Kapitalne, czadowe riffy, wyborne solówki, mnóstwo zapadających w pamięć melodii i niepowtarzalny klimat w w który wprowadza świetna okładka . Progmetal na światowym poziomie…. ( Redaktor Naczelny Teraz Rock o płycie nr. 10/2021).
Więcej o nas na stronach:
www.facebook/com/animatemusic
Muzyka:
Materiały nadesłane od zespołu.
Artyści spod szyldu Animate wystąpili już na naszym Festiwalu w 2017 roku podczas jego 11. edycji. Wzbudzili wówczas wiele emocji wśród publiczności. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie tak samo. Sam zespół mówi, że będzie jeszcze lepiej 🙂