Killing Nullity

Zespół powstał w lutym 2009 roku, początkowo jako kontynuacja wcześniejszego projektu, w który zaangażowani byli Jakub Węgorowski oraz Jakub Dośpiał. Szybko jednak okazało się, iż pojawienie się nowego perkusisty (Michał Usdrowski) zaczęło zupełnie zmieniać stylistykę granej muzyki. Kompozycje stawały się mniej schematyczne i przewidywalne, zyskiwały swój niepowtarzalny charakter. Po kilku miesiącach nieudanych prób znalezienia wokalisty zespół zdecydował się na granie instrumentalnej odmiany szeroko pojętego rock-metalu, dryfując w kierunku „progresywnych” rozwiązań i starając się o oryginalność zarówno rytmiczną jak i harmoniczną.

W listopadzie 2009 muzycy KILLING NULLITY zostali podwójnie wyróżnieni (za zespół + za perkusistę) podczas Regionalnego Przeglądu Zespołów Muzycznych „Struna” we Włocławskim Centrum Kultury. Z kolei w maju 2010 zespół brał udział w finałowym koncercie prestiżowego toruńskiego przeglądu „KATAR – Muzyka Mocnych Brzmień”, który odbył się w klubie studenckim „OdNowa”.

Muzyka KILLING NULLITY odznacza się tym, iż każdy z członków zespołu przelewa w kompozycje własny ładunek emocjonalny, niekiedy zupełnie skrajny a wspólna gra rozumiana jest jako interakcja autonomicznych jednostek o różnych inspiracjach muzycznych i pozamuzycznych.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.myspace.com/killingnullity