Openspace

Openspace powstało w grudniu 2003 roku. Początkowo zespół w składzie czteroosobowym (Rafał Szulkowski, Paweł Wolski-Rzewuski, Marcin Zahn i Robert Zahn) tworzył muzykę instrumentalną. W lipcu 2004 roku do kwartetu dołączył wokalista Paweł Pękalski. W kwietniu 2005 roku światło dzienne ujrzał promocyjny krążek zatytuowany „The Expanding Universe”. Zespół zaistniał na scenie mazowieckiej, dzięki licznym koncertom pod patronatem Radia Dla Ciebie.

Listopad 2005 był miesiącem refleksji. Zespół opuścił wokalista i basista, a jego założyciele (Rafał Szulkowski, Marcin Zahn i Robert Zahn) rozpoczęli poszukiwania brakującego ogniwa.

W lutym 2006 roku do formacji dołączył Marcin Korzeniewski. Jego wkład i twórczość zaoowocowała drugim na koncie zespołu krążkiem promocyjnym pt. „1201”, który powstał w lipcu tego samego roku.

W sierpniu 2007 roku zepół zawarł umowę z krakowskim wydawnictwem LynxMusic, czego owocem jest debiutancki album pt. „Openspace”, który ukazał się na rynku w styczniu 2008. Zawiera on materiał polsko i anglojęzyczny oraz jeden utwór instrumentlny.

W październiku 2010 Openspace samodzielnie wydało drugi album pt. ,,Elementary Loss”.

Jako źródła inspiracji muzycy wymieniają m.in. takie formacje jak: Pink Floyd, Genesis, E,L&P, Toto, Yes, Rush, Porcupine Tree…

Oficjalna strona zespołu:
http://www.myspace.com/openspaceartrock