LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE

Zawsze się staramy przedstawić Państwu podczas Festiwalu projekt muzyczny nietuzinkowy, rzadko spotykany, wyjątkowy. Oczywiście nie zawsze się to udaje. Tym razem się udało! 🙂
Light Entanglement Machine – LEM 2021, bo o tym projekcie mówimy, zostanie zaprezentowany 3 lipca b.r. w Toruniu. Z pewnością będzie to wyjątkowy koncert.
Laureat Nagrody im. Roberta „RoRo” Roszaka przyznanej w 11 edycji za rok 2021.
Projekt muzyczny Light Entanglement Machine 2021 zainspirowany został twórczością Stanisława Lema i powstał z okazji obchodzonej w zeszłym roku setnej rocznicy jego urodzin.
Stylistyka płyty jest bliska rocka progresywnego z elementami muzyki elektronicznej, jazzowej i klasycznej. Utwory tworzą koncepcyjną całość i odnoszą się do najważniejszych tematów poruszanych w książkach Stanisława Lema. Obecnie zespół tworzą:
Przemysław Piekarz (instrumenty klawiszowe), Filip Wyrwa i Wojciech Bochniak (gitary), Krzysztof Wyrwa i Bartłomiej Bochniak (gitary basowe) oraz Grzegorz Bauer (perkusja). Muzycy związani są z wieloma krakowskimi zespołami, takimi jak Millenium, Hipgnosis,
Albion, Twelve Moons, Xposure, Frittata, Callabrijon, Moon Radio District.
„Niezwykle udany debiut, który powinien stanąć na półce każdego fana inteligentnego i melodyjnego instrumentalnego”, ArtRock, 2021.
„Uroczy album. I koi, i motywuje do działania”, Teraz Rock, 2022.
„Można chyba śmiało powiedzieć, że LIGHT ENTANGLEMENT MACHINE to supergrupa”, RockArea, 2022.