Point of View

Grupa powstała w 2001r. w Toruniu z inicjatywy perkusisty Łukasza Ferenca, do którego w 2002r. dołączył gitarzysta Tomek Grabowski.. Początki wspólnego grania to muzyka instrumentalna w konwencji trashmetalowej. Pierwsze lata działalności Point Of View to poszukiwanie swojej muzycznej drogi i spore rotacje kadrowe. Przez jakiś czas zespół grał muzykę czysto rockową i miał nawet w składzie wokalistkę. Ciągnęło ich jednak w stronę progresywnych dzięków.
Przełom nastąpił w 2004r., gdy do grupy dołączyli: śpiewający gitarzysta Bartek Kurkowski i klawiszowiec Andrzej Frołow.
Skład uzupełniał grający na basie Kacper Chrzaszczewski. W 2006r. grupa nagrywa 3- utworowe demo zatytułowane “ Outer World”. Pozytywne reakcje i dobry odbiór krążka powoduje, że muzycy zaczynają myśleć o debiutanckim albumie.

Disllusioned ostatecznie ukazuje się w 2007. Grupa wydaje go własnym sumptem. Płyta zbiera pochlebne recenzje, tak w kraju jak i zagranicą. Konsekwencją jest zaproszenie zespołu do zagranie przed Fishem podczas jego występu w Filharmonii Bydgoskiej.

2008r.w karierze grupy zapisuje się zmianą na pozycji basisty (nowy człowiek to Mariusz Leśniewicz), koncertami na terenie kraju i przygotowaniami do nagrania drugiego krążka.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.myspace.com/pointofviewpl