EUPHORIZONE

Euphorizone to instrumentalno-wokalna porcja muzyki rockowej zmieszana z progresywnymi inspiracjami współtwórców grupy. Melancholia i fantazje artrockowe z nieodzownym udziałem klawiszowej elektroniki, w ramie dynamicznych rytmów tworzą horyzont słów i dźwięków, na którym odnalazła się grupa muzyków z zamiłowania, kreując wspólnie własną strefę brzmienia.

 

Zespół powstał we wrześniu 2016 roku w Gniewkowie. Pierwotnie celem formacji w składzie: Tomasz – gitara, Adam – bas, Mariusz – klawisze, Robert – perkusja było przyjacielskie spełnienie marzenia o tworzeniu muzyki odzwierciedlającej niewypowiedziane myśli. W styczniu 2017 do składu dołączył Michał, wzbogacając muzyczny przekaz o wyśpiewane słowa. Udało się w tym formacie zarejestrować kilka utworów, po części wzbogaconych obrazem.

 

Był to burzliwy czas dla zespołu pod względem stabilizującego się składu personalnego. Po wielokrotnych zmianach rytmicznego fundamentu ostatecznie, w połowie 2019 roku, do zespołu dołączył Maciej, który do dziś reguluje puls Euphorizone.

 

W tym składzie formacja, w wyniku spotkań w piwnicznych ciemnościach MGOKSiR Gniewkowo, nabrała apetytu by podzielić się swoją twórczością ze światem. Jedną z pierwszych prezentacji był cykl „Najmniejszy Koncert Świata”. Niestety, chwilę później, poświęcając się solowemu projektowi, skład opuścił Tomasz Piwecki – do dziś przyjaciel i bratnia dusza zespołu.

 

Po długich poszukiwaniach godnego następcy, w 2020 roku do zespołu dołączył Krzysztof, który swoją fantazją i umiejętnościami gitarowymi tchnął powiew świeżości i otworzył pozostałych członków grupy na nowe inspiracje. Niestety, nastała epoka covidowa, co bardzo utrudniło ponowne pokazanie się światu. Pragnienie tworzenia nie pozwoliło jednak próżnować, a twórcze spotkania zaowocowały osiągnięciem odległego wcześniej celu.

 

Po pandemii zespół zagrał kilka koncertów, aż wreszcie, na przełomie 2022 i 2023 roku, zarejestrował w studio swój debiutancki album. W toku prac nad nim, w kwietniu 2023, zaprezentowany został singiel promujący wraz z teledyskiem. Album zatytułowany INVICTUS, zawierający 12 autorskich kompozycji (w tym 3 instrumentalne) ukazał się 05.05.2023, początkowo na portalach streamingowych, natomiast wersja fizyczna, w postaci digipacka, została udostępniona 30.05.2023.

 

Obecnie Euphorizone stacjonuje w Bydgoszczy, gdzie odbywają się próby, reprezentując jednak również Toruń, jak i Inowrocław.

 

Skład: • Michał Gawroński – wokale/teksty • Krzysztof Mistur – gitary • Mariusz Tomaszewski – instrumenty klawiszowe • Adam Majewski – bas • Maciej Gańczak – perkusja • Leszek Mulorz – trąbka (gościnnie)

 

Media społecznościowe:

https://www.facebook.com/euphorizoneMusic

https://www.youtube.com/@euphorizone/videos

https://www.instagram.com/_euphorizone/

 

Nie możemy oczywiście nie wspomnieć, przy tej prezentacji, że członkowie zespołu Euphorizone zostali laureatami XVIII edycji Nagrody im. Roberta „RoRo” Roszaka o za rok 2023. Pamiątkowe wyróżnienie odbiorą podczas trwania 18. Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego 2024 w Toruniu, gdzie będą jedną z występujących gwiazd imprezy.