PINN DROPP

Szanowni Państwo, dzisiaj prezentujemy zespół Pinn Dropp Cieszymy się bardzo, że band ten wystąpi na Festiwalu. Sądzimy, że najlepszą rekomendacją dla tego wykonawcy jest fakt, iż niedawno wystąpił przed legendarną grupą Marillion. Jednym słowem, kolejny wspaniały wykonawca tegorocznej edycji naszej imprezy.
Zespół ten wystąpi 3 lipca b.r. w Toruniu.
Pinn Dropp narodził się z pomysłu gitarzysty i kompozytora Piotra Syma, który, chcąc wyrazić swoją fascynację muzyką progresywną podjął się pisania muzyki z myślą o przyszłym projekcie. Współpraca z perkusistą Dariuszem Piwowarczykiem, który również zajął się realizacją nagrań zaowocowała powstaniem ostatecznego brzmienia Pinn Dropp. Wiosną 2017 roku do dwóch muzyków dołączył wokalista i multiinstrumentalista Mateusz Jagiełło i wraz z nim przygotowany został materiał na debiutancki minialbum.
W grudniu 2017 roku ukazała się w formie digital EP „Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite”. Otrzymała ona bardzo dobre recenzję, zarówno w kraju i za granicą, zaś trzy utwory zawarte na EP w zamyśle miały być tylko wstępem przed wydaniem debiutu z prawdziwego zdarzenia. W lutym 2018 roku do zespołu dołączył basista Paweł Woliński i wraz z nim grupa zarejestrowała debiutancki album „Perfectly Flawed”, który swoją premierę w formie CD miał w styczniu 2019. Znalazły się na nim również utwory znane z minialbumu, lecz w wersjach zremiksowanych i częściowo ponownie nagranych. We wrześniu 2018 roku w formie digital wydany został singiel „Human Corporate Machine”, który pojawił się na wydaniu cyfrowym „Perfectly Flawed”.
Debiutancki album Pinn Dropp zyskał bardzo przychylne recenzje. Utwory „Kingdom of Silence” oraz „Fluorescent Dreamscape (part two)” znalazły się na pierwszym miejscu „czarta” krakowskiego radia Rock Serwis FM, zaś tytułowa 20-minutowa suita „Perfectly Flawed” uznana została przez recenzentów za jedną z ciekawszych tego rodzaju kompozycji w polskim rocku progresywnym.
„Nie przesadzę, jeśli powiem, że „Perfectly Flawed” to jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka neo progresywnego. Mam wrażenie, że nic nie stoi na drodze ku temu, by Pinn Dropp ruszył ze swoją muzyką w świat! A opinie zagranicznych portali muzycznych sugerują, że zespół ma szansę odnieść międzynarodowy sukces, czego bez dwóch zdań życzymy”. (Wyspa FM)
„Perfectly Flawed” to udany krążek, który może być dobrym początkiem kariery dla muzyków z Pinn Dropp, którzy mają chrapkę na zawojowanie rodzimej sceny progresywnej”. (Deathmagnetic.pl)
„Perfectly Flawed” to jak najbardziej udany debiut i muzycy Pinn Dropp powinni być z niego dumni. Album przynosi potężną dawkę pięknych progresywnych dźwięków, które znajdą podatny grunt w uszach wytrawnych słuchaczy”. (progrock.org.pl)
Niebawem po ukazaniu się „Perfectly Flawed” szeregi zespołu opuścił perkusista i współzałożyciel zespołu, Darek Piwowarczyk. Po intensywnych i długotrwałych poszukiwaniach jego miejsce zajął macedoński muzyk, Zoran Krecho. Oficjalnym członkiem zespołu został również klawiszowiec Bartek Kosiński, z którym grupa rozpoczęła już wcześniej próby. W grudniu 2019 roku wydany został w formacie digital singiel „Dreamscape of Silence” z dwoma utworami nagranymi live w wersjach akustycznych. W grudniu 2021 ukazała się w dystrybucji cyfrowej EP „…Calling from Some Far Forgotten Land”. Muzyka, która pojawiła się na tym wydawnictwie została nagrana w nieco zmienionym składzie. Partie perkusji zarejestrowano w Bath w Anglii, z udziałem perkusisty Jake’a Aubreya z zespołu Echorec. Na mini-albumie można usłyszeć grę dwóch klawiszowców. Jednym z nich jest Bartek Kosiński, z którym zespół rozstał się w trakcie nagrań, drugim zaś nowy członek zespołu, Mirek Skorupski – muzyk związany m.in. z White Highway, Soundforged, Polish Metal Alliance, czy King of Rock’n’Roll – Ronnie James Dio memorial. Wiosną 2022 roku zespół wydał „Calling from Some Far Forgotten Land” w formacie CD oraz promował to wydawnictwo podczas mini trasy koncertowej. 10 kwietnia, grupa wystąpiła przed legendarnym zespołem Marillion w Łodzi, wzbudzając spore zainteresowanie. Perkusista Kuba Mikulski znany m.in. z grup Roan oraz Scream Maker został oficjalnie nowym perkusistą Pinn Dropp w kwietniu 2022 roku. Wcześniej grał z zespołem w charakterze muzyka towarzyszącego.
Dyskografia:
„Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite” (digital EP) – 2017
„Perfectly Flawed” (LP) – 2019
„Dreamscape of Silence” (digital SP) – 2019
„Calling from Some Far Forgotten Land” (EP) 2021
Obecny skład:
Mateusz Jagiełło – wokal
Piotr Sym – gitary
Paweł Woliński – gitara basowa
Mirek Skorupski – klawisze
Kuba Mikulski – perkusja