RETROSPECTIVE

„Retrospective to zespół, który zyskał uznanie na arenie międzynarodowej grając trasy w całej Europie i występując na największych festiwalach progresywno-rockowych. To właśnie ten styl upodobali sobie artyści, choć nie ograniczyli się tylko do klasycznego przedrostka „prog”, tworząc szerzej także muzykę oscylującą między hardrockiem i lżejszymi, artrockowymi melodiami.
„Na festiwalu zagramy głównie utwory z najnowszej płyty „iNtrovErt”. Tematem przewodnim tego albumu jest wyobcowanie jednostki prowadzące do uzależnień. Set zostanie wzbogacony o utwory z wydanej w 2019 czwartej studyjnej płyty „Latent Avidity”, której promocję przerwała pandemia. Wystąpimy w zwiększonym 7 – osobowym składzie koncertowym.”
Jakub Roszak – wokal
Beata Łagoda – wokal
klawisz Maciej Klimek – gitara
Łukasz Marszałek – bas
Robert Kusik – perkusja
Dariusz Kaźmierczak – gitara
Magdalena Perszewska – wokal
Materiały otrzymane od zespołu.
Z tradycyjnych festiwalowych ciekawostek możemy dodać, że zespół Retrospective jako pierwszy i na razie jedyny, wystąpi po raz czwarty na naszej imprezie. Dotychczas palmę pierwszeństwa dzierżył wspólnie z zespołem Osada Vida (trzy razy brali udział). W przeszłości Retrospective występował w: 2012 r. (VI edycja w Gniewkowie) 2016 r. (X jubileuszowa edycja w Toruniu) 2020 r. (XIV edycja w Toruniu).
Członkowie zespołu Retrospective podczas tegorocznej, XVII edycji Festiwalu w Toruniu odbiorą wyróżnienia, które otrzymali od fanów w 2 Plebiscycie im. Piotra „Grudnia” Grudzińskiego.