HERE ON EARTH

„Zespół Here on Earth powstał w pierwszej połowie 2014 roku w Katowicach. Projekt od początku zakładał skupienie swojej twórczości na muzyce z pogranicza rocka alternatywnego i progresywnego. Kompozycje oparte są przede wszystkim na melodyjnych liniach wokalu i gitarowych riffach, dopełniane przestrzennymi brzmieniami klawiszy.
W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia zespołu powstał materiał na pierwszą płytę „.In.Ellipsis.”, poprzedzony minialbumem „Day.One” EP (20 lipca 2015 roku ukazała się wersja online), na którym znalazły się cztery utwory, przedstawiające zarys brzmienia i twórczości zespołu. Premiera „.In.Ellipsis.” miała miejsce 10 kwietnia 2016 roku. Album został wydany własnym sumptem pod patronatem m.in. portalu Rock Serwis. Płyta stała się Albumem Tygodnia w internetowym radiu RockSerwis.fm, gdzie została wysoko oceniona.
To przełożyło się na sukces w notowaniach listy przebojów „Czwartkowy Czart i Anioł” prowadzonej przez Piotra Kosińskiego. Przez kilka kolejnych miesięcy utwór „Liquid Diamond Lipstick” znajdował się w TOP10. Promując płytę zespół wystąpił m.in. na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu, festiwalach Warsaw Prog Days w Warszawie i Prog the Night w Łodzi, współdzieląc scenę z takimi muzykami jak Collin Bass, Maciej Meller oraz zespołami Amarok, Retrospective, Votum czy Coogans Bluff.
19 października 2018 roku premierę miał drugi longplay Here on Earth „Thallium”. Wzmianki o albumie i recenzje pojawiły się zarówno w polskiej, jak i zagranicznej prasie: Top Guitar, Eclipssed, Fireworks oraz portalach internetowych – TheProgMind.com, Magazyn Gitarzysta, RockArea, NewNosie.pl, ProgRock.org.pl, wyspa.fm, Progmetalmadness, a także w wielu audycjach radiowych. Wydawnictwo zagościło na liście przebojów radia Rock Serwis FM, gdzie także zostało Albumem Tygodnia, a następnie uplasowało się na 27. miejscu w zestawieniu ALBUM RO(C)KU 2018. Utwory „Dreamwalk” oraz „Laniakea” trafiły do TOP10 listy Piotra Kosińskiego na wiele tygodni. O płycie wspominał również Piotr Kaczkowski w swojej audycji Minimax w Programie III Polskiego Radia.
10 października 2019 roku miała miejsce premiera teledysku do najnowszego singla Here on Earth pt. „K.A.T.E.”. Jest to pierwszy utwór zespołu z tekstem napisanym po polsku. Singiel został bardzo dobrze przyjęty wśród słuchaczy i ciągle zdobywa nowych fanów. W ciągu 1 miesiąca utwór odsłuchano na serwisie Youtube ponad 15 000 razy. Trafił także na listę Turbo Top w Antyradiu oraz TOP10 listy Piotra Kosińskiego. „K.A.T.E.” została doceniona przez Renatę Przemyk, która poleciła go na swoim profilu na Facebooku. Najnowszy singiel jest jednocześnie zapowiedzią trzeciego wydawnictwa, nad którym zespół aktualnie pracuje. Zespół działa niezależnie, nie współpracując z żadnym wydawnictwem i promotorem.
W sierpniu 2022 ukazał się trzeci album zespołu, zatytułowany „Nic nam się nie należy”. To pierwsza płyta wyłącznie z polskimi tekstami, która zbiera pozytywne recenzje, które ukazują się zarówno online, jak i w prasie (Teraz Rock 4/5). „Ta płyta to nasz manifest do ludzkości, która świadomie dąży do własnego upadku.
Teksty utworów odnoszą się przede wszystkim do naszej polskiej rzeczywistości, dlatego nie jest to płyta, która każdemu przypadnie do gustu.” – tak o płycie wypowiadają się członkowie zespołu.
Premiera płyty była promowana przez dwa utwory:
Zespół występuje w składzie: Krzysztof Wróbel (wokal), Przemek Nowakowski (bas, wokal), Piotr Krasek (gitara), Krzysztof Cudny (perkusja), Dawid Czekirda (klawisze).
Dyskografia:
Here on Earth – Day.One (2015, EP, online)
Here on Earth – .In.Ellipsis. (2016, LP)
Here on Earth – Thallium (2018, LP)
Here on Earth – K.A.T.E. (2019, singiel, online)
Here on Earth – Nic nam się nie należy (2022, LP)
Materiały nadesłane od zespołu.