Dianoya

Wspólna pasja, inspiracje i sposób widzenia świata sprawiły, iż w czerwcu 2008 roku dwaj przyjaciele: gitarzysta Jan Niedzielski oraz wokalista Filip Zieliński, postanowili połączyć siły w projekcie Dianoya. Drogi muzyków krzyżowały się wielokrotnie, lecz dopiero pomysł na Dianoya scalił ich w autorsko kompozytorski tandem. Szybko „powołali do życia” pełny skład – zespół zasilili: wieloletni przyjaciel, perkusista Łukasz Chmieliński, basista Adam Pierzchała, a pod koniec roku gitarzysta Maciej Papalski.

Współpraca pięciu młodych, kreatywnych i wykształconych muzyków, z których każdy posiada kilkuletnie doświadczenie sceniczne, zdobyte w uprzednio realizowanych projektach, zaowocowała realizacją bardzo zaawansowanych pomysłów muzycznych. Determinacja i ciężka praca pozwoliły z kolei w krótkim czasie stworzyć, zarejestrować i wydać debiutancki materiał zespołu, który od 8.03.2010 jest już w sprzedaży na terenie Polski jako krążek „Obscurity Divine”.

Płyta formacji Dianoya mimo, iż nie długo gości na rynku krajowym, spotkała się już z wieloma pozytywnymi opiniami i recenzjami wśród najbardziej prestiżowych portali w dziedzinie muzyki rockowej w Polsce, min.: www.progrock.org.pl, www.rockarea.pl, www.artrock.pl. Docenieni zostali także autorzy krążka, którzy otrzymali wyróżnienia i nagrody na kilku ogólnopolskich festiwalach rockowych. Wszystko to sprawiło, iż materiał Dianoya wszedł na stałe do „playlisty” wielu polskich rozgłośni radiowych.

Z propozycją muzyczną zespołu polska publiczność miała możliwość zapoznać się bezpośrednio podczas trasy koncertowej, promującej debiutancki album, która odbyła się w marcu 2010. Kontakt słuchaczy z formacją i jej twórczością zapewniają nieustannie koncerty i wywiady w audycjach radiowych, które podejmują członkowie zespołu.

Grupa Dianoya ma coraz liczniejsze grono słuchaczy nie tylko w kraju, ale i za granicą – czego dowodem są wpisy na myspace oraz maile od zagranicznych zwolenników muzyki progresywnej z prośbą o przesłanie płyty. Dlatego marzeniem muzyków jest spotkanie z zagranicznymi fanami i umożliwienie im bezpośredniego obcowania z Dianoya.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.dianoya.com/