KARFAGEN

Szanowni Państwo, dzisiaj przedstawiamy pierwszego Gościa Specjalnego tegorocznej edycji Festiwalu. Panie i Panowie – Karfagen
Od co najmniej ładnych paru lat przymierzaliśmy się do zaproszenia tego wspaniałego zespołu na Festiwal. W końcu się udało. Cieszymy się bardzo. Chyba nie musimy Państwu mówić, jak bardzo ważny, w tym trudnym czasie, będzie koncert naszych Przyjaciół z Ukrainy.
Karfagen wystąpi 2 lipca b.r. w Gniewkowie MGOKSiR Gniewkowo
KARFAGEN czyli Kartago – symbol chwały i mądrości, a także niekończącej się podróży w świat zapomnianej przeszłości i nieprzewidywalnej przyszłości.
Jest to projekt Antony Kalugina, wszechstronnie utalentowanego muzyka i kompozytora. Podczas studiów na Wydziale Architektury w 1998 roku zaczął nagrywać pierwsze kompozycje w jednej z tamtejszych pracowni. Kilka utworów z tego okresu można znaleźć jako bonusy na albumie „Key to Perception” .
W 2005 roku Antony Kalugin wraz ze swoimi muzykami poszli do studia, aby nagrać „Continium” – pierwszy album KARFAGEN, który doprowadził do podpisania kontraktu z „Unicorn Digital” (Kanada) w 2006 roku. Antony kontynuował dalej swoją działalność i wydał drugi album „The Space between us” na początku 2007 roku, podpisując kontrakt z „Caerllysi Music” (Wielka Brytania) i tak jest po dziś dzień.
Aby poszerzyć granice muzycznego pejzażu, Antony często współpracuje z wieloma różnymi wyjątkowymi muzykami, a w 2011 roku na płycie „Lost Symphony” wziął udział jako dodatkowy gitarzysta Roberto Diaz (Kuba) z „Anima Mundi”, 2013 na płycie „ Aleatorica” Tomek Mucha (Pl) na skrzypcach elektrycznych i Sergey Klevenskiy (Rus) na klarnecie, gwizdkach i fletach również w 2014 roku Mathieu Spaeter wystąpił jako główny gitarzysta w „Magician Theatre” oraz Pascal Gutman (Fr) grał na patyku. bas w utworze „Yuletide”, w 2010 roku Marina Zakharova (znana ukraińska wokalistka jazzowa) dołączyła do projektu, w którym wniosła kilka niezwykłych wokali.
KARFAGEN to przede wszystkim zespół instrumentalny, który w pomysłowy sposób wykorzystuje klawisze, gitary, instrumenty klasyczne i etniczne, ich styl można określić jako symfoniczny art-rock z nutą folku new age, jazz-rock i neo-prog. Wpływy to: Camel, Focus, Happy the Man, Greenslade, The Flower Kings, UK i Kayak.
Inspirowane Nikołajem Rimskim-Korsakowem, Siergiejem Prokofiewem, Edwardem Grigiem i Piotrem Czajkowskim kompozycje Antoniego są zawsze dobrze skonstruowane i przemyślane, dźwięk urozmaicają takie instrumenty jak: obój, fagot, akordeon, skrzypce, wiolonczela, flety, saksofon i piszczałki.
Oprócz pomysłowej muzyki każda okładka albumu Karfagen jest malownicza i charyzmatyczna.
Antony nie stoi w miejscu, z jednej strony brzmienie Karfagenu jest znajome i rozpoznawalne, ale z drugiej z każdym albumem Antony wnosi coś nowego i wyjątkowego, jest zawsze świeże i innowacyjne, nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać kolejny rozdział jego podróży z symfonicznym rockiem.
Jego credo; „Każdym albumem i każdym utworem staram się oddać ciepło i klimat lat 70-tych, staram się uchwycić jego istotę nie do kopiowania, ale do tworzenia własnego stylu, który kieruje mnie w ciągły nurt muzycznych poszukiwań i eksperymentów. Nie jestem fanem dzisiejszej agresywnej i sztucznej złożoności muzyki”.
Dyskografia Karfagen jest bardzo bogata i zawiera;
2006 – Kontynium
2007 – Przestrzeń między nami
2009 – Klucz do percepcji
2010 – Samotna podróż sandpiper
2011 – Utracona Symfonia
2013 – Aleatoryka
2014 – Teatr Magik
2015 – 7
2016 – Spektra
2017 – Breaking Tour na żywo (DVD + CD)
2017 – Wiadomości z daleka: pierwszy kontakt
2019 – Echa z wyspy smoków
2020 – Ptaki Przejścia
2020 – Zasady i teoria Spektry
2022 – Kraina zieleni i złota
Do tego trzeba dodać wydawnictwa dvd, a w tym z pamiętnego koncertu w klubie OSKARD Konin ( 2016 roku ).
Aktualny skład Karfagen;
1. Antony Kalugin – keys, vocal.
2. Mariya Panasenko – vocal
3. Sergii Kovalov – accordion
3. Anton Barsukov – guitar
5. Kostiantyn Shepelenko – drums
6. Vladyslav Karbovskyi – bass guitar
Opracował:
Ryszard Bazarnik