Flamborough Head & Eddie Mulder

Od kilku lat stosujemy zasadę, że na festiwalu pojawia się Gość Specjalny zza granicy. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jest nam bardzo miło zaprosić Państwa na występ bardzo wyjątkowej grupy z Holandii – FLAMBOROUGH HEAD. Na progrockowej mapie Europy jest to zespół bardzo dobrze znany, mający na swym koncie mnóstwo koncertów w doborowym towarzystwie, a także kilka przepięknych płyt zakorzenionych wokół najbardziej rozpoznawalnego stylu muzyki art-rockowej zwanego rockiem neo-progresywnym. Najważniejszym smaczkiem ich muzyki są melodie. Przepięknie zaaranżowane, dopieszczone w każdym calu, poparte nadzwyczajną grą instrumentów klawiszowych i licznymi solówkami gitarowymi, jakich nie powstydziłoby się wielu czołowych gitarzystów. A gdy dodać do tego jeszcze zjawiskowy głos Margriet Boomsma oraz dużą dawkę jej przepięknych, celtycko brzmiących zagrywek na flecie, to otrzymamy mieszankę iście wybuchową. Zespół przyjedzie do Polski by promować swój najnowszy, zbierający znakomite recenzje album „Lost In Time”.

EM_HorizonsTuż przed koncertem holenderskiego zespołu na scenę wyjdzie EDDIE MULDER (notabene basista FH), który zaprezentuje specjalny set koncertowy oparty o Jego solowe wydawnictwa. Najnowsze z nich nosi tytuł „Horizons” i zawiera 12 subtelnych, melancholijnych kompozycji opartych głównie na brzmieniu akustycznym, tu i ówdzie okraszonym dźwiękami „elektrycznymi”. Będzie to z pewnością przepiękny przerywnik, który znakomicie wprowadzi widzów w dalszą część wieczoru. Przypominamy, że Eddie Mulder to znakomity gitarzysta i basista, a także wokalista udzielający się min. w uznanym w Polsce zespole Leap Day, a także w Odyssice, Trion i we Flamborough Head, w którego barwach także zagra w ten letni wieczór.

Przypominamy że zarówno Eddie Mulder jak i zespół Flamborough Head nagrywają swe płyty w barwach wydawnictwa OSKAR z Poznania.

Oficjalna strona zespołu