ORIGIN OF ESCAPE

Szanowni Państwo, kontynuujemy przedstawianie wykonawców tegorocznej edycji Festiwalu. Tym razem mamy zaszczyt zaprezentować zespół Origin Of Escape Naszym zdaniem formacja ta nagrała album (niedawno miał premierę), który będzie w czołówkach zestawień wydawniczych za rok 2022. Przy tej okazji należy wspomnieć, że Krzysiek Borek wystąpił na scenie naszego Festiwalu dziesięć lat temu z zespołem Figuresmile.
Origin Of Escape wystąpi 3 lipca b.r. w Toruniu.
Kilka słów od zespołu:
„Po raz pierwszy spotkaliśmy się w kwietniu 2019 roku. My, czyli Maciej Terlecki (perkusja), Tomasz Kot (gitara basowa), Przemek Gierat (gitara) oraz Krzysztof Borek (wokal). Cel tamtego spotkania był jasno określony. Miał powstać TEN zespół bo każdy z nas marzył żeby grać razem. Od razu podczas pierwszego muzycznego spotkania skomponowaliśmy dwa utwory i już wtedy wiedzieliśmy, że to jest TEN zespół. Wszystko co było muzycznego wcześniej w naszym życiu zostało przyćmione więc gdy wyłączyliśmy instrumenty nie było sensu zadawać żadnych pytań. Nic nie trzeba było mówić. Powstaliśmy a każda kolejna próba była kolejnym dowodem na to, że ta decyzja była słuszna. Była radością ze wspólnego dzielenia pasji jakim jest tworzenie muzyki. Źródłem ucieczki. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się nazwać Origin Of Escape.
Przez trzy lata, cztery razy w miesiącu zamykaliśmy za sobą drzwi u Krzyśka w piwnicy i szukaliśmy dźwięków i słów, które będą na tyle szczere i prawdziwe, że spowodują ciarki nie tylko na naszych plecach. Proces ten zakończyliśmy tak naprawdę w okolicach marca 2021 roku. Powstało 9 numerów, które zarejestrowaliśmy pod okiem Tomasza Zalewskiego w ZED Studio a płytę nazwaliśmy Shapes.
Muzycznie Origin Of Escape to mariaż ciętych riffów, przestrzennych gitar, transowych basów, lirycznych melodii osadzonych w nieoczywistej matematyce czasem pełnej krzyku lub kojącej elektroniki – tak o nas piszą. Jest różnorodnie, ale stosunkowo spójnie. Wydawcą jest Farna Records z Inowrocławia. Napisać, że się cieszymy to napisać niewiele. A napisać, że się cieszymy z występu na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, to nie napisać nic.
Na koniec kilka faktów z naszego muzycznego życia, bo zanim się spotkaliśmy, każdy z nas działał w przeróżnych projektach.
• Krzysztof Borek – wokal. Wcześniej występował w Three Wishes, Figuresmile, Xanadu. Fani Riverside mogą go znać z solowych płyt Macieja Mellera. Równocześnie śpiewa i gra na gitarze w zespole Tim Orders.
• Maciej Terlecki – perkusja, sample. Kiedyś Papertree. Razem z Krzysztofem współtworzy Tim Orders.
• Przemek Gierat – gitara, sample. Poprzednio Roog oraz Coria.
• Tomasz Kot – gitara basowa. Wcześniej Papertree oraz Deadline”.