STARLESS

W dniu dzisiejszym, na zakończenie listy wykonawców tegorocznej edycji Festiwalu, którzy wystąpią w Toruniu, prezentujemy Państwu zespół Starless
Co roku staramy się, aby w składzie zespołów występujących na Festiwalu, był przedstawiciel województwa kujawsko-pomorskiego (gospodarza imprezy). Tym razem będzie to właśnie wspomniany Starless, z czego bardzo się cieszymy 🙂
„Trochę o STARLESS
Łącząc elementy alternatywne z wpływami klasycznymi i akcentem progresywnym, Starless przedstawiają swoją własną i unikalną interpretację muzyki rockowej. Ich wyjątkowe i emocjonalne brzmienie najlepiej sprawdza się na żywo, zwłaszcza w małych i kameralnych przestrzeniach.
Poprzez swoją twórczość Starless pragną dodać pewnej eteryczności otaczającej nas szarej rzeczywistości. Jak sami mówią o sobie:
„Jesteśmy zespołem, który stale się rozwija i czerpie przyjemność z tworzenia nowych muzycznych światów. Chcemy stworzyć unikalny klimat i przenieść Was do naszej wyobraźni”.
Debiutancka płyta „Missing You” ukazała się w 2021 roku, a do pochodzących z wydawnictwa utworów „Dreamer”, „Lady of the Lake” i „Autumn Leaves” zostały nagrane teledyski.
Od początku swojej kariery Starless starają się aktywnie koncertować.
Zespół zagrał dobrze przyjętą przez publiczność jesienną trasę koncertową „Autumn Leaves 2021″, występując między innymi na 6. Edycji Festiwalu Rocka Progresywnego ProgRockFest 2021 w Legionowie.
Ponadto Marta Bejma, wokalistka Starless, wygrała w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy 2021, zostając muzyczną Nadzieją Roku.
Obecnie zespół nagrywa drugi w karierze krążek długogrający, który zostanie wydany w całości po polsku.
Skład zespołu:
Marta Bejma – wokal, chórki, muzyka
Piotr Pryka – pianino, muzyka
Piotr Pilarski – gitara klasyczna
Szymon Czarnecki – flet poprzeczny
Bartek Pilarski – cajon