Zmiany w festiwalowym składzie. State Urge zamiast Lizard!

Tuż przed Festiwalem niestety mamy jeszcze jedną, niepomyślną wiadomość. W związku z infekcją i kłopotami głosowymi lidera zespołu Lizard, Damiana Bydlińskiego nie dojdzie do skutku koncert zespołu Lizard, który był zapowiedziany na sobotni wieczór. To przykra sytuacja losowa, która spadła jak grom z jasnego nieba i na którą nikt z nas, ani ze strony zespołu Lizard, ani Stowarzyszenia Progres nie miał wpływu. Jest nam z tego powodu bardzo żal, ale życie toczy się dalej i trzeba czas w line-upie wypełnić. Poczyniliśmy już kroki. Cała akcja trwała błyskawicznie, bo przecież Festiwal już za trzy dni. Szybko dogadaliśmy się z zespołem State Urge, który i tak przecież w pełnym składzie miał zawitać do Gniewkowa. Gdyński kwartet odbierze Nagrodę im. Roberta ‘RoRo’ Roszaka i zagra dla Nas wszystkich specjalny koncert. Znając klasę zespołu State Urge jesteśmy przekonani że zespół z Trójmiasta znakomicie wpisze się w tą lukę.

Damianowi Bydlińskiemu życzymy jak najszybszego dojścia do zdrowia i pełnej wokalnej formy. Obiecujemy, że stawimy się na Festiwalu InoRock by razem przeżyć wspaniałą muzykę zespołu Lizard.

Przypominamy, że VIII Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego już w najbliższą sobotę, wystartuje około godz. 16.00 w Parku Wolności w Gniewkowie. Obiecujemy, że czynimy wszelkie starania by sprostać Waszym muzycznym wymaganiom. Właściwie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, choć niestety – jak to w życiu – pewnych sytuacji nie da się przewidzieć. Czekamy na Was w najbliższy weekend w Gniewkowie!!!

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES

Line – Up po zmianach:

SOBOTA – 28.06.14

12.00 – 15.30 Próby zespołów

16:00 – Rozpoczęcie Festiwalu

16:10 – Koncert zespołu MAZE OF SOUND

18:00 – Koncert zespołu DISPERSE

19:40 – Wręczenie Nagrody im. Roberta ‘RoRo’ Roszaka dla zespołu STATE URGE

oraz koncert specjalny tego zespołu.

Około 22:00 – spektakl muzyczny PROG KEYBOARDS STORIES przygotowany przez Pawła Penksę

NIEDZIELA – 29.06.14

12:00 – 15:00 Próby zespołów

16:00 – Koncert zespołu LEAFLESS TREE

17:45 – Koncert zespołu SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD

19:15 – Projekcja filmu “Doktor Jimmy” upamiętniającego postać patrona Festiwalu, Tomasza Beksińskiego

20:00 – Koncert Gościa Specjalnego tegorocznej edycji Festiwalu, zespołu COLLAGE